Czy czytacie informację z etykiet produktów spożywczych i kosmetycznych?

My tak i coraz częściej widzimy dziesiątki składników, o coraz bardziej niezrozumiałych i skomplikowanych nazwach chemicznych. Powiedzieliśmy dość, nasze organizmy już niedługo nie wytrzymają tego kierunku "postępu", a Wasze? Jeśli cenisz sobie produkty naturalne, nie mogłeś lepiej trafić. Nasze mydła wytwarzamy tylko z naturalnych składników, według sprawdzonych tradycyjnych receptur zbieranych podczas naszych podróży po całym świecie. Nie znajdziesz w nich SLS i parabenów. Tak jak i Ty kochamy zwierzęta, więc nasze mydła są w pełni wegańskie. 

Zaczęło się od wypraw wakacyjnych. Na straganach Dżemaa el-Fna w Marrakeszu zobaczyliśmy sterty naturalnego mydła Savon Noir, w Prowansji bogactwo mydeł lawendowych, a w Toskanii wszechobecne zastosowanie oliwy extra vergine, również to kosmetyczne. Wtedy podjęliśmy decyzję: zróbmy to! Zebraliśmy kilku przyjaciół: biotechnologa, chemika, matematyka i historyka i rozpoczęliśmy produkcję, która z czasem stała się naszą pasją. Pierwszym i najważniejszym naszym produktem stało się Czarne Mydło - Savon Noir, które powstaje właściwie w 100% z jednego substratu: oliwy z oliwek.

Potem były inne mydła, ale zawsze z naturalnych składników, bez żadnych polepszaczy, utrwalaczy, sztucznych barwników, alkoholi, sztucznych aromatów "identycznych z naturalnymi"?! i innych trucizn. Na pewno nie będziemy używać barwników karmelowych czy EDTA tak nagminnie stosowanych w kosmetykach, a zaliczanych ostatnio do priorytetowych substancji niebezpiecznych. Nasze mydła zawierają naturalne, delikatne składniki, które nie powodują uczuleń, suchości czy podrażnienia. Zawierają witaminy, trójglicerydy, olejki eteryczne, środki bakterio- i grzybobójcze i inne dobrocznne składniki, ale zawsze pochodzące bezpośrednio od naturalnych składników, a nie dodawane sztucznie. 

Nasze mydła testowaliśmy najpierw na sobie, następnie rozdaliśmy je naszym znajomym, którzy utwierdzili nas w pewności, że idziemy we właściwym kierunku. Teraz oferujemy je Tobie, abyś mógł dbać o siebie w zgodzie z naturą. 

Zapraszamy